SUMA O VLČATECH

fundamentální These: POVAHA ELEMENTU

Vlčata jsou živel

• These I.: PŘIROZENOSTI VLČETE

• Přirozeným biotopem vlčete je "mimo dohled vůdce".
    • Pravděpodobnost výskytu vlčete na určitém místě podléhá Heisenbergově principu neurčitosti.
    • Přirozenou činností vlčete je blbání, případně zašívání. (viz These IV.)
    • Elementárním vyjadřovacím prostředkem vlčete je BP. (Přičemž relevance BP klesá s přibývajícím počtem vlčat.)
    • Vlče má transcendentální tendenci k "vození" vůdce a nabourávání programu. Tato tendence je zcela mimo vědomí vlčete a pravděpodobnost její realizace stoupá s významností probíhajícího děje a vůdcovou nejistotou.

• These II.:PSÝCHÉ VLČETE

• Hnacím motorem činnosti vlčete je iracionalita, jen velmi obtížně korigovatelná racionalitou vůdce.
    • Hladina přirozené inteligence klesá s rostoucím počtem vlčat.
    • Udržení pozornosti je inverzní závažnosti sdělovaného.
    • Totéž platí o zapamatování.
    • Přirozenou organizační metodou vlčat je totální divergence.
    • Podmínkou úspěšné interiorizace etických a morálních norem vlčaty je vertikální oscilace.

• These III.: FYZICKÉ VLASTNOSTI VLČETE

• Doba nutná k regeneraci vlčete po náročné akci je nepřímo úměrná době potřebné k regeneraci vůdce.

• These IV.: FYZICKÉ PROJEVY VLČETE

• Vlčata jsou personifikací Murphyho zákona podle vzoru:

Může-li vlče něco pokazit, pokazí to.
      Může-li vlče něco pokazit několika způsoby, pokazí to tím nejhorším z možných.

Etc.
    • Veškerá činnost vlčete je prováděna tak, aby bylo dosaženo minimální hranice její reversibility.
    • Kvalita odvedené práce je nepřímo úměrná projevovanému nadšení.
    • Rychlost odvedené práce je pak nepřímo úměrná ochotě tuto práci vykonávat.
    • Pravděpodobnost úspěšného splnění úkolu klesá se čtvercem vzdálenosti od vůdce a s časem od zadání.
    • Skautské heslo "co nemáme, nepotřebujeme" prochází ve vlčáckém věku rannými vývojovými stádii: "co potřebujeme, nemáme" a "máme, co nepořebujeme".

• These V.: BLBÁNÍ

• DEFINICE

Blbání budiž taková činnost vlčete, která se projevuje zbytečným plýtváním energií s potenciálními katastrofickými následky, realizovaná zejména hemžením, vydáváním hlasitých zvuků a vzájemnou inzultací; blbání se též vyznačuje silnou ignorancí zdravého rozumu a pudu sebezáchovy.

• Blbání je imanentní.
      • Blbání je internacionální.

• Subthese I. - BLBÁNÍ JAKO PŘIROZENOST

• Blbání je (spolu se zašíváním) přirozenou činností vlčete.
      • Jako taková je vlastní každému vlčeti již od narození.
      • Má tendenci chronologicky maximálně přetrvávat.
      • Jako takové je prakticky nevymýtitelné.

• Subthese II. - BLBÁNÍ JAKO VELIČINA

• Tendence k blbání je kumulativní vzhledem k počtu vlčat.
      • Tendence k blbání je přímo úměrná významu probíhající či očekávané akce.
      • Atraktivita blbání je nepřímo úměrná psychické pohodě vůdce.
      • Nakažlivost blbání je větší rychlosti světla.
      • Intenzita blbání je přímo úměrná času od počátku blbání a počtu blbajících vlčat.
      • Pravděpodobnost katastrofického vyvrcholení blbání je přímo úměrná témuž, přičemž katastrofa je limitou každého blbání.
      • Intenzita jednou započatého blbání neklesá.

• Subthese III. - ZAŠÍVÁNÍ

• Naprostá většina výroků o blbání platí též o zašívání.
      • Přičemž výběr mezi blbáním a zašíváním je zcela náhodný (viz první výrok These II.)

• Subthese IV. - OBJEKTY BLBÁNÍ

• Tendence začlenit předměty v blbání a zároveň je soustavným blbáním ničit je přímo úměrná ceně těchto předmětů a nepřímo úměrná jejich výdrži.

• VÝJIMKA ZE Subthese IV. - PŘEDMĚTY ZDRAVÍ NEBEZPEČNÉ

• Pravděpodobnost jejich začlenění do blbání roste s jejich nebezpečností. Zároveň s ní se zmenšuje limitní čas katastrofy.

• Subthese V. - PYROMANĚNÍ

• Pyromanění je zvláštním druhem blbání, které se vyznačuje hrátkami s ohněm.
      • Při pyromanění platí výjimka ze Subthese IV. s maximalizovanou platností.
      • Tendence k pyromanění je inverzní způsobilosti k práci s ohněm.

• These VI.: "DRAČÍ" DOUPĚ

• Konverzační forma her na hrdiny je přirozenou únikovou reakcí pochodujícího vlčete, jíž se brání představě, kolik že toho má za sebou, kolik před sebou a koho nad sebou.
    • "Dračí" doupě je pochodovou alternativou blbání, kdy tělesná schrána vlčete je příliš zaměstnána, avšak mozek potřebuje ventilovat.
    • Bez ohledu na výchozí bod, každé dobrodružství končí v žánru militantního cyberpunku.
    • Přičemž rychlost této proměny stoupá s počtem shlédnutých akčních filmů.
    • Absurdita děje se zvyšuje s počtem dalších kibicujících vlčat.

• OBECNÁ ABSTRAHOVANÁ Subthese

• Aktivita mluvidel vlčete je nepřímo úměrná závažnosti sdělovaného.

• These VII.: NOC

• Subthese I. - SAMOSTATNÁ NOČNÍ ŘEŠENÍ

• 1) Mrcasení a 2) kníkavé zvuky (jakož i pozdější 3) pláč) signalisují Noční Problémy.
      • Zvýšená akutnost Nočního Problému má za následek přeskakování některých z výše uvedených tří předProblémových fází.
      • Iracionalita konečného řešení Nočního Problému stoupá s touto akutností.

• Subthese II. - NOČNÍ ŘEŠENÍ VYŽADUJÍCÍ ZÁSAH VELKÉ RADY

• Bez ohledu na aktuální počet členů v. r. v T0 vlčata vždycky vzbudí MĚ.
      • Relevance důvodu vzbuzení klesá s každým dalším vzbuzením.
      • Frekvence vzbuzení má tendencí se zvyšovat.

sepsal Tomáš Václav Matouš Hibi Matějíček

převzato z časopisu 45. střediska Šrumec

Doporučuji si stáhnout RTF verzi Sumy o vlčatech v originální Hibiho úpravě. Fakt to stojí za to...